Czym nawozić rośliny ogrodowe?
Odpowiednio dobrany nawóz to klucz do pięknych i mocnych roślin w naszym ogrodzie. Starannie skomponowana mieszanka sprawia, że kwiaty i krzewy rosną szybciej i bujniej, a przy tym są odporne na choroby, szkodniki oraz niekorzystne czynniki zewnętrzne. Jednak jaki nawóz wybrać? Rozważmy kilka rozwiązań.
Nawozy - przegląd rozwiązań
Na sklepowych półkach znajdziemy wiele propozycji, które różnią się od siebie ceną, gramaturą, ale przede wszystkim działaniem. Dostępne są m.in. nawozy uniwersalne, które dedykowane są do wszystkich gatunków roślin. Ich wszechstronność pozwala oszczędzić czas i sprawdzi się, gdy nie posiadamy jeszcze szerokiej wiedzy ogrodniczej. Inna opcja to nawozy specjalistyczne, dedykowane poszczególnym grupom, takim jak np. trawy, azalie, czy róże. Ciekawą grupą produktów są nawozy wolno działające, które zapewniają nam pełną wygodę. Ich jednorazowe zastosowanie sprawia, że skoncentrowana moc jest uwalniania przez kilka kolejnych miesięcy. W przypadku nagłych sytuacji możemy wykorzystać nawozy dolistne, które działają szybko i potrafią odżywić nawet najbardziej chorą roślinność. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od rodzaju nawozu należy przestrzegać zalecanej dawki produktu - nadmiar może zaszkodzić, a nie pomóc.
Nawozy organiczne
Jeśli szukasz ekologicznego rozwiązania, skorzystaj z szerokiej oferty nawozów organicznych. Nasza firma dostarcza gotowy, pełnowartościowy kompost, który zawiera niezbędne składniki mineralne, a do tego wzbogaca glebę w wysokiej jakości próchnicę. Dzięki w pełni naturalnej kompozycji nie ma obawy, że zaszkodzimy roślinności - to bezpieczna alternatywa niezależnie od dawki. Nowością są także produkty biohumusowe. Co to takiego? To odżywcze mieszanki resztek organicznych przerobionych przez dżdżownice kalifornijskie. Dzięki takiej współpracy preparat doskonale wpływa na roślinność w naszym ogrodzie i nadaje jej zdrowy wygląd. Inna opcja, z której warto skorzystać to obornik, sprzedawany w formie gotowej do użycia, czyli jako środek wysuszony i odpowiednio rozdrobiony. Takie przygotowanie sprawia, że zawarte w nim związki organiczne są jeszcze lepiej przyswajalne, a sam produkt nie wydziela nieprzyjemnych zapachów.